Warsztaty wokalne


Musica Divina to nie tylko seria koncertów, ale także czas doskonalenia praktycznych umiejętności wokalnych pod okiem wybitnych artystów. Tegoroczne zajęcia dla grupy 30 osób poprowadzą Frédéric Tavernier-Vellas wraz z Jeanem-Etiennem Langiannim.

Kto może wziąć udział?

Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich chętnych wokalistów, którzy czują się zdolni do intensywnej pracy nad wymagającym repertuarem. Jak mówi sam Frédéric: ważniejsza jest otwartość niż zaawansowane umiejętności wokalne.

Co obejmuje cena warsztatów?

Uczestnictwo w całych warsztatach dla jednej osoby kosztuje 200 zł. Cena obejmuje lekcje wokalne oraz materiały pomocnicze. Istnieje możliwość zarezerwowania za naszym pośrednictwem noclegu w jednym z hosteli znajdującym się w obrębie Plant (maksymalnie 10 minut spaceru do miejsca prowadzenia zajęć). Koszt jednego noclegu ze śniadaniem to 65 zł od osoby.

Nad jakim repertuarem będziemy pracować?

W repertuarze warsztatowym znajduje się prawdziwa mozaika pieśni o różnej stylistyce i pochodzeniu. Śpiewy z tradycji hiszpańskiej, mozarabskiej, korsykańskiej, bizantyjskiej, kartuskiej i inne.

Kiedy odbędą się warsztaty? Jak będzie wyglądał mój dzień?

Zajęcia będą się odbywać od 9 do 14 sierpnia (6 godzin dziennie).

W dniu festiwalowym nie zabraknie czasu na wspólną modlitwę: każdy dzień rozpoczniemy jutrznią o godzinie 8:00, a zakończymy mszą świętą o godzinie 18.00 w Bazylika św. Franciszka z Asyżu (ojców franciszkanów) z udziałem prowadzących artystów. Msza święta będzie otwarta dla wszystkich festiwalowych gości i chętnych wiernych.

Czy do udziału w warsztatach wymagana jest umiejętność czytania nut głosem?

Czytanie nut głosem z pewnością pomoże i ułatwi udział w warsztatach, jednak nie jest ona konieczna. Praca będzie się odbywała z wykorzystaniem źródeł i notacji, które trzeba będzie traktować intuicyjnie i opanowywać pamięciowo.

Czy lekcje mistrzowskie będą zwieńczone koncertem?

Celem tygodniowej pracy pod okiem artystów będzie śpiew w czasie koncertu finałowego Festiwalu w Bazylice Mariackiej, 14 sierpnia, po mszy świętej o godzinie 18.00. Formuła koncertu zakłada udział uczestników warsztatów. Szczegóły dotyczące repertuaru koncertu zostaną ustalone w trakcie zajęć.

Formularz zapisu


  Imię

  Nazwisko

  adres email

  numer telefonu

  Jakie jest Twoje doświadczenie wokalne?

  Czy potrzebujesz noclegu? taknie

  Jesteś: kobietąmężczyzną

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych

  Chcę być informowany na bieżąco o wydarzeniach organizowanych przez Fundację inCanto

  Proszę o wystawienie rachunku za mój udział w warsztatach

  Dane do rachunku