Musica Divina nie jest kolejnym festiwalem muzyki dawnej na mapie Europy. Jest wydarzeniem, które stara się stworzyć przestrzeń dla emocjonalnego i intelektualnego doświadczenia w muzyce. Wprawdzie w programach koncertów odnaleźć można przede wszystkim sporo dawnej muzyki sakralnej (rozpiętej między średniowieczem a barokiem), jednak zupełnie nie chodzi w nich o quasi-archeologiczne odkrywanie muzycznych „wykopalisk”.
Tworzymy raczej przestrzeń spotkania, w której wokół pasji do muzyki, wyrosłej z chrześcijańskiego korzenia i liturgicznej tradycji Kościoła Wschodu i Zachodu, gromadzą się artyści i słuchacze o różnej wrażliwości, przekonaniach i motywacjach. To, co ich łączy, to nie tylko pasja, ale także przekonanie o ponadczasowej wartości sztuki i kluczowej roli, jaką pełni ona w życiu człowieka.
Dążymy do tego, by nasz Festiwal utrzymywał się głównie dzięki oddolnemu zaangażowaniu swojej Publiczności.
Zobacz, jak na tę chwilę wygląda sytuacja finansowa Musica Divina.
Mamy nadzieję, że podoba Ci się sposób, w jaki myślimy o przyszłości Musica Divina, dlatego najserdeczniej prosimy Cię o wsparcie idei Festiwalu Społecznego i dołączenie do grona Patronów Musica Divina!
CAŁKOWITY BUDŻET
MUSICA DIVINA W 2024 ROKU
430 835 zł
NA TĘ CHWILĘ ZEBRALIŚMY:
325 712 zł
NADAL BRAKUJE:
105 123 zł
PROCENT SUKCESU:
74 %
ŁĄCZNE WSPARCIE PATRONÓW:
230 712 zł
W TYM REGULARNI DARCZYŃCY:
70 712 zł
W TYM MECENASI FESTIWALU:
160 000 zł
INSTYTUCJE PUBLICZNE I INNI PARTNERZY:
95 000 zł
Thomas Forrest Kelly
Thomas Forrest Kelly
muzyka dawna
Bardzo krótkie wprowadzenie
Wspominamy Musica Divina: Completorium
obejrzyj fotogalerie
Lekcje słuchania to przedłużenie festiwalowych wrażeń i czerpanie pełnymi garściami z unikatowej wiedzy i doświadczeń wybitnych znawców tematu.
Wszystko po to, by czerpać możliwie najwięcej pożytku i przyjemności z obcowania z muzyką, o której bardzo trudno przeczytać nawet w akademickim podręczniku.
Zapraszamy do udziału w studium dawnej muzyki sakralnej. Istotą jego formuły jest spotkanie i nawiązanie relacji mistrz-uczeń: ze śpiewakami, instrumentalistami, etnografami, muzykologami, dziennikarzami, lingwistami, biblistami czy historykami.