Musica Divina

– zmiana w podejściu do tworzenia kultury!


Zapraszamy firmy, instytucje, przedsiębiorców i wszystkich chętnych do współtworzenia z nami innowacyjnego i bardzo istotnego społecznie projektu kulturalnego.

Festiwal Musica Divina, to wydarzenie poświęcone dawnej muzyce sakralnej, które istnieje od 2018 roku, a od 2 lat powstaje dzięki zaangażowaniu swojej publiczności. Uczestnictwo w nim jest darmowe, a mimo to poziom organizacyjny i artystyczny nie odbiega od najwyższych standardów komercyjnych i prestiżowych festiwali muzyki dawnej. Gromadzimy różnorodną publiczność, wiedzioną ciekawością, potrzebą duchową, czy chęcią obcowania z obiektywnym pięknem.

Co sprawia, że festiwal Musica Divina jest wyjątkowy?

Dostępność

Udział w koncertach Musica Divina jest bezpłatny. Wystarczy pobrać ze strony festiwalu darmową wejściówkę, by móc cieszyć się świetnymi koncertami, niezależnie od wieku czy zasobności portfela.

Profesjonalizm

Nie potrafimy i nie chcemy poświęcać tak wiele czasu i serca dla przeciętnego efektu. Dlatego nasze koncerty staramy się przygotować perfekcyjnie od strony organizacyjnego zaplecza: dbamy o stronę wizualną, estetyczną identyfikację, profesjonalne oświetlenie koncertowe, a także merytoryczne przygotowanie publiczności.

Innowacyjność

Jako pierwsi podjęliśmy się próby przekształcenia skostniałego modelu finansowania kultury opartego w Polsce głównie na grantach publicznych. Od dwóch lat Musica Divina staje się Festiwalem Społecznym, finansowanym przez prywatnych darczyńców – Patronów, którym zależy by wydarzenia takie jak nasz festiwal trwały i służyły społeczności. Chcemy pójść dalej i nie tylko nadal rozbudowywać grono Patronów prywatnych, ale zaprosić do tego ambitnego przedsięwzięcia również firmy i instytucje społeczne.

Jakość

Nie uznajemy jakościowych kompromisów: programy Musica Divina są zawsze starannie dobierane pod względem repertuaru. Na Festiwalu odkrywamy prawdziwe arcydzieła – często niedostępne dla polskiej publiczności. Zapraszamy najlepszych artystów, zarówno tych z najważniejszych scen koncertowych Europy jak i znawców tradycji chrześcijańskich chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu.

A jak to wszystko wygląda w praktyce?

Relacja z Musica Divina 2022

Żeby utrzymać i nadal rozwijać Musica Divina musimy zapewnić pokrycie rocznych kosztów organizacyjnych, które przy obecnym poziomie cen i inflacji wynoszą 413 458 zł.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej idei i dołączenia do grona Mecenasów Festiwalu Musica Divina!

Największą korzyścią płynącą ze wsparcia festiwalu jest poczucie realnego wpływu na rzeczywistość – dołożenie cegiełki do społecznej zmiany i do wytyczania nowej ścieżki działania, współtworzenie nieporównywalnie lepszych perspektyw rozwoju kultury muzycznej w Polsce.

Jesteśmy liderami społecznej zmiany

Angażujemy dziesiątki osób

Tworzymy ogromne środowisko

Jako pierwsi w Polsce organizujemy wydarzenie muzyczne, które ma szansę odbywać się głównie dzięki mecenatowi publiczności.

Musica Divina powstaje dzięki zaangażowaniu dziesiątek Patronów, którzy przekazali nam w ciągu ostatnich dwóch lat łącznie 91 546 zł.

Do tej pory w Musica Divina wzięło udział łącznie 12 000 słuchaczy z całej Polski, a tylko w ostatnim roku było to ponad 4 000.

Jak chcemy się odwdzięczyć?

Wszystkim wspierającym chcemy podziękować w wymierny i indywidualny sposób, dlatego proponujemy następujące formy promocji:

Korzyści wizerunkowe

Nadanie tytułu Partnera, Partnera Strategicznego, Mecenasa lub Mecenasa Głównego festiwalu

a także:

Umieszczenie logotypów Mecenasa na wszystkich materiałach drukowanych i na stronach internetowych związanych z Festiwalem.

Podziękowanie Mecenasowi wygłoszone przed każdym z koncertów oraz zamieszczenie podziękowań w newsletterze Fundacji inCanto i w mediach społecznościowych.

Budowanie relacji

Ekskluzywne materiały audio i wideo z Festiwalu przygotowane na potrzeby Mecenasa

a także:

Imienne zaproszenia na Festiwal dla przedstawicieli mecenasa (rezerwacja honorowych miejsc).

Inne formy współpracy ustalone indywidualnie.

Festiwal Musica Divina nie miałby szans zaistnieć, gdyby nie jego Partnerzy, Mecenasi i Patroni Medialni.

Poniżej przedstawiamy naszych najważniejszych Partnerów, z którymi współpracowaliśmy przez ostatnie lata:

Z przyjemnością z Państwem porozmawiamy!

Więcej informacji o festiwalu Musica Divina
i możliwościach współpracy chętnie udzieli

Justyna Stolarska

specjalistka ds. fundraisingu

tel. 501 303 089
j.poprawska@fundacjaincanto.pl