Program:

Antiphona: Hec est dies
Kyrie – Magne Deus potentie (a 2)
Resp. I: Angelus Domini descendit de celo
Resp. III: Dum transisset sabbatum
Surrexit Cristus (a 2)
Resp. VI: Expurgate vetus fermentum
Resp. VII: Virtute magna reddebant apostoli
Surrexit Cristus (a 3)
Resp. X: Ecce vicit Leo de tribu Iuda
Resp. XI: Surrexit Dominus de sepulcro
Resp. XII: Et valde mane una sabbatorum
Benedicamus Domino (a 2)
Hymnus: Ad cenam Agni providi
Ite missa est – Filii Dei benedicti (a 2)
Antiphona: Regina celi
Przez Twoje święte zmartwychpowstanie
Conductus: Omnia beneficia (a 4)

Wykonanie paschalnego repertuaru zaczerpniętego z dawnej, cysterskiej Liturgii Godzin znakomicie wpisuje się w tematykę tegorocznej odsłony Musica Divina, dlatego tym koncertem chcemy zapowiedzieć wszystko to, co będzie działo się w sierpniu i zaprosić wszystkich chętnych do włączenia się w ideę Festiwalu Społecznego.

Wielokrotnie informowaliśmy o tym, jak trudnym zadaniem jest utrzymanie bezpłatnego dla publiczności festiwalu na najwyższym poziomie wykonawczym. Sporym wyzwaniem jest zachowanie dotychczasowej formuły (5 lub 6 koncertów) oraz wydarzeń towarzyszących. W zasadzie co roku jesteśmy zmuszeni przekazywać naszym słuchaczom niepokojące informacje o braku dotacji z Ministerstwa Kultury lub o przeróżnych trudnościach ze zdobyciem publicznych środków na realizację naszej misji.

Dlatego tym większy nacisk kładziemy na rozwój idei oddolnego wsparcia dla Musica Divina. Jesteśmy pewni, że to jedyna droga do zapewnienia temu wydarzeniu długiej i bogatej historii.

Koncert Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis jest więc z jednej strony znakomitą okazją do świętowania jej jubileuszu (25, a w zasadzie to już 26 lat istnienia!), a z drugiej do zaprezentowania Musica Divina tym wszystkim, którzy jeszcze Festiwalu nie znają, a być może chcieliby się z nim związać na dłużej – zarówno jako słuchacze, jak i jego patroni. Z tego powodu serdecznie prosimy o przekazywanie informacji o koncercie-prologu tym wszystkim, którym chcą Państwo przedstawić sam Festiwal i nowatorską formułę jego utrzymania. Im więcej nowych słuchaczy przyciągniemy, tym większa szansa na poszerzenie grona patronów!


Dzięki idei Festiwalu Społecznego, Musica Divina ma szansę stać się pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, darmowym wydarzeniem dla szerokiej publiczności, finansowanym dzięki regularnym wpłatom Darczyńców.

Dołącz do grona partonów festiwalu