Obrazy, które prezentuję zrodziły się na modlitwie i odzwierciedlają moje życie duchowe. Symboliczne kolory, zapach starego drewna, wnętrza zabytkowych kościołów – to dominujące skojarzenia i punkty odniesienia, które towarzyszyły mojej pracy. Obecne w mojej twórczości tematy biblijne, to tajemnice wiary i momenty historii Zbawienia, które najbardziej mnie odmieniły: życie ukryte Jezusa, drabina Jakubowa i Miłość Boga Ojca.

Aleksandra Samołyk

Część obrazów będzie prezentowana w kościołach podczas festiwalowych koncertów. Po sierpniowych wydarzeniach całość wystawy będzie można obejrzeć w siedzibie Fundacji inCanto po wcześniejszym umówieniu się.


Aleksandra Samołyk ukończyła edukację artystyczną na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swoich pracach porusza wątki związane z duchowością, a pomysły na nie często rodzą się podczas modlitwy.
Lubi eksperymentować z nowymi technikami i odkrywać zakres możliwości danego narzędzia. Mimo że zdarzają się gorsze dni, pozbawione zapału i inspiracji, to nie wyobraża sobie życia bez twórczości.
Dużą radość sprawia jej dzielenie się pasją z innymi. Ma za sobą doświadczenie pracy edukatora w muzeach oraz prowadzenia warsztatów i plenerów dla dzieci i dorosłych.


Dzięki idei Festiwalu Społecznego, Musica Divina ma szansę stać się pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, darmowym wydarzeniem dla szerokiej publiczności, finansowanym dzięki regularnym wpłatom Darczyńców.

Dołącz do grona partonów festiwalu