The Gesualdo Six


Złożony z najlepszych młodych brytyjskich śpiewaków zespół wokalny, kierowany przez Owaina Parka, został założony w 2014 roku na potrzeby wykonania Ciemnych Jutrzni na Wielki Czwartek Gesualda da Venosy w kaplicy Trinity College w Cambridge. W pierwszych pięciu latach działalności, zespół wykonał ponad 150 koncertów w Wielkiej Brytanii i za granicą. W tym czasie muzycy utwierdzali się w swojej pasji do wspólnego śpiewania, którą wynieśli z wcześniejszego doświadczenia w chórach kościelnych i katedralnych w różnych częściach kraju.
The Gesualdo Six regularnie koncertuje na festiwalach w Europie, a w 2020 realizuje trasę po Australii, Kanadzie, Meksyku i USA. Ensemble często angażuje się w działalność edukacyjną poprzez prowadzenie warsztatów dla chórów i kompozytorów oraz występując z lokalnymi muzykami. Zespół zorganizował dwa konkursy kompozytorskie, a edycja 2019 zaowocowała ponad trzystoma zgłoszeniami z całego świata.
Na początku 2018 roku ukazała się debiutancka płyta The Gesualdo Six zatytułowana English Motets (wyd. Hyperion Records), która spotkała się z uznaniem krytyków, a pod koniec 2019 roku do sprzedaży trafił świąteczny album Christmas, na którym znalazł się popularny repertuar bożonarodzeniowy. Najnowszym nagraniem grupy jest Fading, płyta inspirowana kompletą.


English Motets

Miejsce koncertu


Bazylika Bożego Ciała


ul. Bożego Ciała 26, Kraków

Data koncertu


6 października 2020, 20:00


wstęp wolny