Zrób z nami festiwal

Zostań wolontariuszem Musica Divina!

Podczas każdej edycji festiwalu Musica Divina jest z nami grupa prawdziwych bohaterów – naszych Wolontariuszy. To dzięki nim w wielu miejscach Krakowa możecie zobaczyć plakaty promujące wydarzenie, to oni witają słuchaczy przy wejściu i przy stoisku, prowadzą biuro festiwalowe, a także dbają o to, by przygotować wnętrze świątyń i miejsca dla publiczności. Te i inne, drobne czynności, które „magicznie” dzieją się „same”, są prawdziwą siłą napędową festiwalu! Jesteśmy szczęśliwi, że wielu Wolontariuszy wraca na kolejne edycje Musica Divina, część z nich jest z nami od samego początku, a nawet angażuje się w inne działania Fundacji.

Jeśli chcesz dołączyć do tej wyjątkowej ekipy, to nie wahaj się i już dziś wyślij swoje zgłoszenie w ramach piątej odsłony festiwalu Musica Divina, który w tym roku odbędzie się w dniach 2-7 sierpnia!

Nasi wolontariusze

 • swobodnie posługują się językiem angielskim
 • potrafią zorganizować pracę sobie i grupie współpracowników
 • są dyspozycyjni w zadeklarowanych terminach
 • lubią kontakt z drugim człowiekiem i dobrze czują się w ferworze dużej imprezy
 • korzystają z telefonu z dostępem do internetu mobilnego i możliwością zainstalowania komunikatora internetowego Signal

Będzie świetnie, jeśli:

 • komunikatywnie znasz język estoński lub hiszpański
 • interesujesz się muzyką i sztuką sakralną
 • potrafisz obsługiwać terminal płatniczy i kasę fiskalną
 • umiesz udzielić pierwszej pomocy
 • masz doświadczenie w organizacji wydarzeń/pracy z osobami starszymi lub o obniżonej sprawności ruchowej

DYSTRYBUCJA MATERIAŁÓW PROMOCYJNYCH

Wesprzesz Fundację w promowaniu Festiwalu jeszcze przed jego rozpoczęciem. Pomożesz dostarczyć plakaty i ulotki do miejsc, w których możemy spotkać odbiorców potencjalnie zainteresowanych koncertami i wydarzeniami towarzyszącymi Musica Divina. Te zadania rozpoczną się około 2-3 tygodni przed inauguracją Festiwalu. Liczymy przede wszystkim na Twoją dyspozycyjność w zadeklarowanym terminie. Przydatna będzie również dobra znajomość centrum Krakowa.

OBSŁUGA KONCERTÓW

Weźmiesz udział w przygotowaniu i obsłudze festiwalowych wydarzeń.
Pomożesz w przygotowaniu kościołów do koncertów, obsłudze widowni (kontrola wejściówek, kontrola strefy dla Gości Fundacji), obsłudze stoiska festiwalowego, sprzedaży materiałów promocyjnych oraz pracach porządkowych po zakończeniu koncertu. W ramach tych obowiązków mogą zdarzyć się prace związane z przenoszeniem przedmiotów. Jeśli masz przeciwwskazania dotyczące dźwigania, koniecznie poinformuj nas o tym.

OPIEKUN ZESPOŁU

Będziesz sprawować opiekę nad artystami przebywającymi w Krakowie na zaproszenie Festiwalu. Zadania te obejmują: przywitanie i pożegnanie artystów na lotnisku lub dworcu (Fundacja zapewnia transport), kierowanie artystów do miejsc prób i koncertów, udział w spotkaniach, w które będą oni zaangażowani, a także towarzyszenie i reagowanie na bieżące potrzeby. W miarę możliwości wspomożesz też obsługę koncertów wykonywanych przez powierzony Tobie zespół.
Chętnie powierzymy to zadanie osobie, która biegle posługuje się językiem angielskim lub innym językiem adekwatnym do przypisanego zespołu i potrafi sprawnie reagować na bieżące, nieprzewidziane potrzeby.

TOWARZYSZ OSÓB O OBNIŻONEJ SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ (w tym osób niewidomych i niedowidzących)

Umożliwisz osobom z niepełnosprawnościami (poruszających się na wózkach, niewidomych i niedowidzących) udział w wydarzeniach festiwalowych. W miarę możliwości, wspomożesz także bieżącą obsługę widowni podczas tych wydarzeń. Zgłoś się do nas, jeśli jesteś osobą sprawną fizycznie i masz doświadczenie w opiece nad osobami o obniżonej sprawności ruchowej lub z dysfunkcjami wzroku.

TOWARZYSZ OSÓB STARSZYCH

Ułatwisz osobom starszym udział w Musica Divina. W miarę możliwości, wspomożesz także bieżącą obsługę koncertów. Zgłoś się do nas, jeśli jesteś osobą sprawną fizycznie i masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

OBSŁUGA SPOTKAŃ Z ARTYSTAMI

Wesprzesz nas w obsłudze kolacji z artystami, które organizujemy po zakończeniu każdego koncertu. Powierzymy Ci zadania takie, jak: przygotowanie miejsca spotkania z artystami, wsparcie obsługi w trakcie kolacji i uporządkowanie miejsca po zakończonym spotkaniu. Wymagamy wysokiej kultury osobistej, dyspozycyjności w późnych godzinach wieczornych i aktualnej książeczki zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych.

Do kiedy trzeba się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmujemy do 15.07.2022 r. Jeśli jednak zdecydujesz się na zgłoszenie po tym terminie – również daj nam znać!

Jak przebiega rekrutacja?

Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.
Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia prześlemy Ci formularz, w którym zaznaczysz swoją dyspozycyjność i obszary zainteresowania.
Po pozytywnej weryfikacji Twojego zgłoszenia, zaprosimy Cię na spotkanie organizacyjne, gdzie poznasz niezbędne szczegóły.
Przyjmujemy zgłoszenia od osób powyżej 16 roku życia. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Z Wolontariuszami podpisujemy porozumienie o świadczeniu usług wolontariackich.

Na życzenie Wolontariusza możemy wystawić zaświadczenie o odbyciu wolontariatu.

Fundacja nie zapewnia noclegu i wyżywienia dla wolontariuszy spoza Krakowa.

Formularz zgłoszeniowy

  Imię

  Nazwisko

  Adres email

  Numer telefonu