Zostań Patronem Musica Divina

i zbuduj z nami Festiwal Społeczny


Musica Divina nie jest jedynie kolejnym festiwalem muzyki dawnej na mapie Europy. Jest wydarzeniem, które stara się stworzyć przestrzeń dla emocjonalnego i intelektualnego doświadczenia w muzyce. To festiwal, który płynie pod prąd obecnych trendów – utrzymuje swoją jakość pozostając darmowym dla uczestników. Nie opiera przyszłości na wsparciu publicznym, lecz szuka porozumienia i buduje społeczność, która zatroszczy się o jego istnienie.
dowiedz się więcej >>

Dzięki idei Festiwalu Społecznego, Musica Divina ma szansę stać się pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, darmowym wydarzeniem dla szerokiej publiczności, finansowanym dzięki regularnym wpłatom Patronów. To bardzo ambitny cel, którego z pewnością nie osiągniemy bez wsparcia społeczności dostrzegającej potrzebę troski o kulturę i szerzenia piękna w naszej codzienności.

Jaką zmianę przynoszą festiwalowi jego Patroni?

Dzięki entuzjastycznej odpowiedzi wielu osób, związanych już wcześniej z Musica Divina i Fundacją inCanto, ale także zupełnie nowych, przyciągniętych innowacyjnością idei Festiwalu Społecznego, powstała prawdziwa społeczność darczyńców, która wciąż się poszerza.

Patroni towarzyszą nam przez 12 miesięcy – regularnie okazując swoje finansowe wsparcie. To dzięki nim możemy oszczędniej i efektywniej dysponować budżetem, np. kupując z odpowiednim wyprzedzeniem bilety lotnicze dla artystów, podejmować odważniejsze decyzje programowe, negocjować bardziej atrakcyjne warunki zakwaterowania festiwalowych gości itp.

Dzięki nim mamy solidne podstawy, by wierzyć, że postawienie festiwalu Musica Divina na społecznych podstawach to cel ambitny i długodystansowy, ale jednak możliwy do zrealizowania.

Teraz chcemy zaprosić do tej wyjątkowej idei również wszystkich chętnych spoza naszego kraju!

Zobacz, co udaje nam się osiągnąć dzięki wsparciu Patronów

Relacja wideo z Musica Divina 2022

W jakim miejscu jesteśmy?

73 Patronów przekazuje nam miesięcznie  4 593 złTo w wymiarze rocznym daje łącznie: 55 119 złKwota ta stanowi ~13 % ogólnego budżetu Festiwalu

dołącz do grupy patronów

Etapy drogi do niezależności Musica Divina

1000 PLN / m-c

To kwota, która pomoże rozbudować fundraising i promocję oraz skuteczniej docierać do publiczności zachęcając ją do wsparcia wydarzenia.

5000 PLN / m-c

Właśnie sfinansowaliśmy koszt zatrudnienia jednej osoby, która przez okrągły rok będzie mogła poświęcić się etatowej pracy przy festiwalu! Jeszcze nie jesteśmy wolni, ale jesteśmy dużo bardziej bezpieczni!

10 000 PLN / m-c

Jeden z festiwalowych koncertów może od tej pory być zrealizowany w sposób wolny!Co więcej – o wyborze artystów zadecydują patroni – to będzie Wasz koncert na Musica Divina!

20 000 PLN / m-c

Ponad połowa budżetu Musica Divina pochodzi ze wsparcia Patronów! Możemy poczuć się bardzo bezpieczni i zrezygnować z ogromnej części pracy nad pozyskiwaniem publicznych dotacji. Już 3 z sześciu koncertów realizujemy w porozumieniu z Patronami!

30 000 PLN / m-c

Festiwal Musica Divina jest nasz i tylko nasz!W wolny i stabilny sposób rozwijamy naszą festiwalową przyszłość. Wspólne decydujemy o programie i możemy być pewni, że żadne zawirowania w życiu publicznym nie przeszkodzą kontynuacji Musica Divina!

Dlaczego to tak ważne by uniezależnić Musica Divina od wsparcia publicznego?

W obecnej sytuacji każdy kolejny rok oznacza rozpoczynanie od nowa walki o pozyskanie środków na kontynuację festiwalu.

Wynika to przede wszystkim z zasad rządzących większością grantów publicznych w Polsce – ich przyznawanie rządzi się nieprzejrzystymi regułami i wiąże się ogromną niepewnością.

Doświadczenie pokazuje, że publiczne środki na wydarzenia takie, jak nasze, są sukcesywnie redukowane, dlatego nadzieje na utrzymanie festiwalu w długiej perspektywie przy udziale wsparcia publicznego są praktycznie zerowe.

Wszystko to sprawia, że musimy rozwiązać ten problem nieszablonowo.

Dlaczego warto by festiwal Musica Divina przetrwał?

Festiwal Musica Divina istnieje od 2018 roku, miał do tej pory 5 odsłon, Zorganizowaliśmy łącznie 27 koncertów, w których wzięło udział ponad 12 000 osób.

Festiwal Musica Divina jest bezpłatny, otwarty na wszystkich poszukujących doświadczenia bliskości sacrum, kontemplacji, zadumy, zachwytu.

Musica Divina to rozpoznawalne i ważne wydarzenie dla szerokiej publiczności z Polski i innych państw Europejskich.

Z misji festiwalu wyrasta nie tylko dbałość o jakość wykonań koncertowych, ale też przemyślany i spójny wewnętrznie i unikatowy program.

To kapitał, którego nie powinniśmy roztrwonić!

Dołącz do społeczności Patronów i osiągnij razem z nami coś, co nie udało się jeszcze nikomu!

Wybierz kwotę, którą miesięcznie chcesz nas wesprzeć. Poniższe progi to tylko sugestia – możesz zadeklarować dowolną wysokość wsparcia. Za każde podziękujemy Ci w specjalny sposób!

10 PLN miesięcznie

Zyskujesz:- dostęp do zamkniętej grupy dla Patronów na Facebooku - imienny identyfikator Patrona Musica Divina, który jest Twoją przepustką na wszystkie koncerty

20 PLN miesięcznie

Zyskujesz:– wszystkie nagrody z poprzedniego progu oraz: – imienne podziękowanie w festiwalowej publikacji

50 PLN miesięcznie

Zyskujesz:– wszystkie nagrody z poprzedniego progu oraz: – zaproszenie do sektora VIP na wszystkie koncerty festiwalu

100 PLN miesięcznie

Zyskujesz:– wszystkie nagrody z poprzedniego progu oraz: – wysokiej jakości nagrania audio wszystkich koncertów festiwalowych przesłane na adres mailowy

200 PLN miesięcznie

Zyskujesz:– wszystkie nagrody z poprzedniego progu oraz: – ekskluzywnie wydane nagrania audio wszystkich koncertów festiwalowych

??? PLN miesięcznie

Jeśli chcesz przeznaczyć na wsparcie większą kwotę skontaktuj się z nami. Z przyjemnością ustalimy formę indywidualnego podziękowania dla Ciebie.

Formularz wpłaty

   
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem serwisu Przelewy24.

Jeśli wolisz nas wesprzeć przez przelew bankowy, skorzystaj z poniższych danych:

Fundacja inCanto
Plac Generała Sikorskiego 3/4
31-115 Kraków

Numer konta: 14 1870 1045 2078 1071 5102 0003
Tytuł przelewu: Darowizna na festiwal Musica Divina

Najczęściej zadawane pytania


Tak! Festiwal organizujemy w ramach naszej działalności statutowej, a darowizny na tę działalność, zgodnie z obowiązującym prawem, można odpisać od podatku. Oczywiście z zachowaniem zasady, że suma odliczeń nie przekroczy 6% Twojego rocznego dochodu.

W ramach festiwalu Musica Divina chętnie nawiązujemy partnerstwa oraz organizujemy festiwalowy wolontariat. Jeśli chcesz wesprzeć nas swoją wiedzą i umiejętnościami koniecznie napisz do nas na festiwal@musicadivina.pl.

Patronite uwzględnia jedynie kwoty wpłacane poprzez ten właśnie serwis. Na stronie www.festiwalspoleczny.pl podana jest kwota miesięcznych wpłat ze wszystkich źródeł: serwisu Patronite, formularza płatności cyklicznych na niniejszej stronie oraz zleceń stałych na rzecz Festiwalu.

W każdej chwili możesz zrezygnować z regularnego wsparcia. Jeśli dokonałeś wpłaty cyklicznej kartą poprzez formularz wpłaty na www.festiwalspoleczny.pl, napisz do nas na festiwal@musicadivina.pl, a my anulujemy Twoją subskrypcję. Jeśli wpłacasz poprzez polecenie zapłaty, musisz anulować zlecenie samodzielnie w swojej bankowości elektronicznej.

Niestety zdarza się, że niektóre banki mają kłopoty techniczne z autoryzacją płatności cyklicznych z karty. Możesz spróbować ponowić płatność, jeśli znowu się nie uda – skontaktować się ze swoim bankiem. Innym sposobem jest ustanowienie płatności cyklicznej w swojej bankowości elektronicznej na dane:

Fundacja inCanto
pl. Gen. Sikorskiego 3/4
31-115 Kraków

Numer konta: 14 1870 1045 2078 1071 5102 0003
Odbiorca: Fundacja inCanto
Tytuł przelewu: Darowizna na festiwal Musica Divina

Zlecając przelew stały nie zapomnij przesłać nam swojego adresu e-mail, abyśmy mogli Cię informować o działaniach dla Patronów!

Napisz do nas na festiwal@musicadivina.pl. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania!

Więcej informacji o festiwalu Musica Divina
i możliwościach współpracy chętnie udzieli

Justyna Stolarska

specjalistka ds. fundraisingu

tel. 501 303 089
j.poprawska@fundacjaincanto.pl