Zostań Patronem Musica Divina

i zbuduj z nami Festiwal Społeczny


Dzięki idei Festiwalu Społecznego, Musica Divina ma szansę stać się pierwszym w Polsce darmowym wydarzeniem dla szerokiej publiczności, finansowanym dzięki regularnym wpłatom Patronów. To bardzo ambitny cel, którego z pewnością nie osiągniemy bez wsparcia licznego grona osób dostrzegających potrzebę popularyzacji kultury wysokiej i szerzenia Piękna w naszej codzienności.

Staniesz się Mecenasem inicjatywy kulturalnej, która jako pierwsza w Polsce ma szansę całkowicie uniezależnić się od finansowania publicznego.

Musica Divina to nie tylko kolejny festiwal, ale ważna misja. Zostając Patronem, będziesz mieć realny wpływ na jego przyszłość i będziesz współdecydować o jego programie.

77%

5 000 zł miesięcznie pozwoli nam osiągnąć drugi etap niezależności Musica Divina

77

Patronów co miesiąc przekazuje nam

3 843

Dołącz do społeczności Patronów i osiągnij razem z nami coś, co nie udało się jeszcze nikomu!

Wybierz kwotę, którą miesięcznie chcesz nas wesprzeć. Poniższe progi to tylko sugestia – możesz zadeklarować dowolną wysokość wsparcia. Za każde podziękujemy Ci w specjalny sposób!


10 zł

Dziękujemy! Dla Ciebie to jedna kawa na mieście mniej, a dla nas wzrost szans na organizację Musica Divina na naszych warunkach! W podziękowaniu otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy Patronów Musica Divina na Facebooku: dowiadujesz się wcześniej niż inni o programie festiwalu, poznajesz kulisy organizacji i współdecydujesz o kształcie kolejnych odsłon wydarzenia! Na czas festiwalu otrzymasz także imienny identyfikator, który pozwoli Ci wejść na wszystkie koncerty bez konieczności pobierania wejściówki.


20 zł

240 zł rocznie – to robi wrażenie! Dlatego oprócz wszystkich nagród z poprzedniego progu, podziękujemy Ci imiennie w książce festiwalowej, jeśli się tylko zgodzisz. Twoje wsparcie to dla nas powód do dumy!


30 zł

To już bardzo mocny dowód Twojego zaangażowania! Oprócz realizacji nagród z poprzednich progów, chcemy wręczyć Ci osobisty egzemplarz książki festiwalowej z wyrazami wdzięczności od nas wszystkich! Będzie czekał na Ciebie przed koncertami Musica Divina.


50 zł

To 600 zł rocznie! Dzięki takiej kwocie można zdziałać już coś bardzo konkretnego. Np. zaprojektować i wydrukować zaproszenia na festiwal. Dlatego oprócz powyższych dowodów wdzięczności chcemy zaprosić Cię z osobą towarzyszącą do strefy dla zaproszonych gości na wszystkich koncertach! Zaproszenie będzie na Ciebie czekało przed koncertami (oczywiście wraz z aktualną książką festiwalową, w której znajdą się podziękowania za Twoje wsparcie).


100 zł

To naprawdę ogromna hojność z Twojej strony i dowód wielkiego przywiązania do Festiwalu i jego idei. Oprócz dostępu do grupy, zaproszenia i książki programowej otrzymasz od nas mailowo wysokiej jakości nagrania live festiwalowych koncertów z bieżącego roku.


200 zł

Jesteś nie tylko Patronem, ale prawdziwym Mecenasem festiwalu Musica Divina!
Mecenasów nagradzamy ekskluzywnym wydaniem nagrań z festiwalu oraz wszystkimi pozostałymi korzyściami z poprzednich progów.


500 zł

To wręcz niewiarygodne, że chcesz przeznaczyć na Musica Divina aż 6 000 zł rocznie! Otrzymasz od nas wszystko, czym możemy odwdzięczyć się Patronom oraz coś specjalnego, przygotowanego tylko dla Ciebie.


dowolna kwota

Wybierz taką kwotę wsparcia, która najbardziej Ci odpowiada. Każda darowizna cykliczna, nawet 5 zł miesięcznie, to realny i wymierny wkład w budowanie Festiwalu Społecznego! Za każdą wpłatę się odwdzięczymy.


Wybierz sposób, w jaki chcesz przekazywać regularne darowizny:

Skorzystaj z formularza wpłaty cyklicznej z karty, wpisując wybraną przez siebie kwotę.
Pamiętaj, że z rozwijanej listy w formularzu możesz wybrać dzień miesiąca, w którym będziesz nam przekazywać darowiznę.
Cykliczną płatność z karty możesz w każdej chwili anulować, kontaktując się z nami.

Formularz wpłaty

   

 

 

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.

Jeśli wolisz tradycyjny sposób, wpłaty możesz dokonać również za pomocą swojej bankowości elektronicznej, ustawiając polecenie przelewu stałego na poniższe dane.

Fundacja inCanto
Plac Generała Sikorskiego 3/4
31-115 Kraków

Numer konta: 14 1870 1045 2078 1071 5102 0003
Tytuł przelewu: Darowizna na festiwal Musica Divina

Najczęściej zadawane pytania


Tak! Festiwal organizujemy w ramach naszej działalności statutowej, a darowizny na tę działalność, zgodnie z obowiązującym prawem, można odpisać od podatku. Oczywiście z zachowaniem zasady, że suma odliczeń nie przekroczy 6% Twojego rocznego dochodu.

W ramach festiwalu Musica Divina chętnie nawiązujemy partnerstwa oraz organizujemy festiwalowy wolontariat. Jeśli chcesz wesprzeć nas swoją wiedzą i umiejętnościami koniecznie napisz do nas na festiwal@musicadivina.pl.

Patronite uwzględnia jedynie kwoty wpłacane poprzez ten właśnie serwis. Na stronie www.festiwalspoleczny.pl podana jest kwota miesięcznych wpłat ze wszystkich źródeł: serwisu Patronite, formularza płatności cyklicznych na niniejszej stronie oraz zleceń stałych na rzecz Festiwalu.

W każdej chwili możesz zrezygnować z regularnego wsparcia. Jeśli dokonałeś wpłaty cyklicznej kartą poprzez formularz wpłaty na www.festiwalspoleczny.pl, napisz do nas na festiwal@musicadivina.pl, a my anulujemy Twoją subskrypcję. Jeśli wpłacasz poprzez polecenie zapłaty, musisz anulować zlecenie samodzielnie w swojej bankowości elektronicznej.

Niestety zdarza się, że niektóre banki mają kłopoty techniczne z autoryzacją płatności cyklicznych z karty. Możesz spróbować ponowić płatność, jeśli znowu się nie uda – skontaktować się ze swoim bankiem. Innym sposobem jest ustanowienie płatności cyklicznej w swojej bankowości elektronicznej na dane:

Fundacja inCanto
ul. Lenartowicza 8/3
31-138 Kraków

Numer konta: 14 1870 1045 2078 1071 5102 0003
Odbiorca: Fundacja inCanto
Tytuł przelewu: Darowizna na festiwal Musica Divina

Zlecając przelew stały nie zapomnij przesłać nam swojego adresu e-mail, abyśmy mogli Cię informować o działaniach dla Patronów!

Napisz do nas na festiwal@musicadivina.pl. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!

Aktualne miesięczne wsparcie Patronów wynosi 3 843 zł.

Etapy naszej drogi do niezależności festiwalu Musica Divina.


To kwota, która ułatwi nam realizację kolejnych etapów. Uwolni zasoby potrzebne, by rozbudować fundraising i promocję oraz skutecznie dotrzeć do publiczności zachęcając ją do wsparcia wydarzenia. Dzięki tej kwocie 2 wolontariuszy dostanie narzędzia, by zaangażować się w regularną działalność na rzecz festiwalu.

Właśnie sfinansowaliśmy koszt zatrudnienia jednej osoby, która przez okrągły rok będzie mogła poświęcić się etatowej pracy przy festiwalu. To także 60 000 zł mniej do zdobycia z publicznych grantów! Czyli mniej więcej dwukrotność kwoty, której zazwyczaj brakowało festiwalowi do zamknięcia „na zero” rocznego budżetu. Jeszcze nie jesteśmy wolni, ale jesteśmy dużo bardziej bezpieczni!

Jeden z sześciu festiwalowych koncertów może od tej pory być zrealizowany w sposób wolny! Co więcej – o wyborze artystów zadecydują patroni – to będzie Wasz koncert na Musica Divina!

Ponad połowa budżetu Musica Divina pochodzi ze wsparcia Patronów! Możemy poczuć się bardzo bezpieczni i zrezygnować z ogromnej części pracy nad pozyskiwaniem publicznych dotacji. Już 3 z sześciu koncertów realizujemy w porozumieniu z Patronami!

Festiwal Musica Divina jest nasz i tylko nasz! W wolny i stabilny sposób rozwijamy naszą festiwalową przyszłość. Wspólne decydujemy o programie i możemy być pewni, że żadne zawirowania w życiu publicznym nie położą się cieniem na kontynuacji Musica Divina. Jesteśmy profesjonalni i ciągle podnosimy jakość koncertów. Nadal szukamy mecenasów prywatnych, ale nie musimy aplikować o wsparcie publiczne. Zrealizowaliśmy coś niewiarygodnego i inspirujemy innych do pójścia naszą drogą!

Dlaczego kontynuacja Musica Divina jest tak ważna?


  • Festiwal Musica Divina miał już 5 odsłon, podczas których odbyło się 27 koncertów, w których bezpłatnie wzięło udział ponad 12 000 osób.
  • Musica Divina to przestrzeń spotkania, w której wokół pasji do muzyki wyrosłej z tradycji Kościoła Wschodu i Zachodu, gromadzą się artyści i słuchacze o różnej wrażliwości, przekonaniach i motywacjach. Łączy ich nie tylko pasja, ale także przekonanie o ponadczasowej wartości sztuki i kluczowej roli, jaką pełni ona w życiu człowieka.
  • Musica Divina jest festiwalem otwartym na wszystkich poszukujących modlitwy, doświadczenia bliskości sacrum, kontemplacji, zadumy, zachwytu.
  • Musica Divina ma misję, której wyrazem jest nie tylko dbałość o jakość wykonań koncertowych, ale też przemyślany i spójny wewnętrznie program oraz pogłębione podejście do tematów poszczególnych odsłon.
  • Musica Divina nieustannie poszerza grono swoich słuchaczy, którzy co roku przychodzą na koncerty i z nadzieją wyczekują kolejnych. Nie jest jedynie naszą prywatną pasją – to rozpoznawalne i ważne wydarzenie dla szerokiej publiczności.

Musica Divina organizujemy nieprzerwanie (mimo okresu pandemii) od 2018 roku. Każda kolejna odsłona festiwalu oznacza dla nas rozpoczęcie od nowa walki o pozyskanie środków na kontynuację festiwalu. Wynika to przede wszystkim z zasad rządzących większością grantów publicznych – zazwyczaj są przyznawane w trybie jednorocznym, a ich otrzymanie jest obarczone ogromną niepewnością.

Choć nieustannie się uczymy, doskonalimy, szukamy nieszablonowych rozwiązań i składamy wiele wniosków o dofinansowanie, nie mamy wpływu na to, że część z nich jest odrzucana, wyniki konkursów publikowane są z opóźnieniem (wynoszącym czasami nawet kilka miesięcy), a już jeśli uda nam się pozyskać grant, wypłata gwarantowanych środków przeciąga się do granic możliwości. To już kolejny rok naszego uczestnictwa w loterii, na którą zaczyna brakować nam sił i której nie jesteśmy w stanie kontynuować, jeśli chcemy zapewnić festiwalowi trwanie, spójność jego programu i misji.

Idea Festiwalu Społecznego wystartowała w lutym 2021 roku, w odpowiedzi na narastające problemy zagrażające kontynuacji Musica Divina, a także jako dopełnienie tego, czym festiwal jest i chce się ciągle stawać – wydarzeniem w pełni należącym do publiczności i organizatorów. Choć droga do pełnej niezależności jest jeszcze daleka i wyboista to już teraz widać, jak bardzo regularne wsparcie Patronów ma wpływ na funkcjonowanie festiwalu.

Dzięki entuzjastycznej odpowiedzi wielu osób, związanych już wcześniej z Musica Divina i Fundacją, ale także zupełnie nowych, przyciągniętych świeżością idei Festiwalu Społecznego, powstała wspaniała grupa Patronów, która, ku naszej radości, wciąż się poszerza.

Podobnie jak organizacja Musica Divina trwa przez cały rok, tak samo nasi Patroni towarzyszą nam przez 12 miesięcy – regularnie okazując swoje finansowe wsparcie. To dzięki ich trosce możemy oszczędniej i efektywniej dysponować budżetem, np. kupując z odpowiednim wyprzedzeniem bilety lotnicze dla artystów, podejmować śmielsze decyzje programowe, negocjować bardziej atrakcyjne warunki zakwaterowania festiwalowych gości itp.

Wszystko to daje nam solidne podstawy by wierzyć, że choć postawienie festiwalu Musica Divina na społecznych podstawach to cel ambitny i długodystansowy, jest jednak jak najbardziej możliwy do zrealizowania.

To tylko część całej listy przyczyn dla których zdecydowaliśmy się przekształcać Musica Divina w Festiwal Społeczny. Więcej na ten temat opowiadał Łukasz Serwiński, dyrektor festiwalu, w szczerej rozmowie z Tomaszem Samołykiem, którą wysłuchać można poniżej.