Zostań Patronem Musica Divina

Dzięki idei Festiwalu Społecznego, Musica Divina ma szansę stać się pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, darmowym wydarzeniem dla szerokiej publiczności, finansowanym dzięki regularnym wpłatom Patronów. To bardzo ambitny cel, którego z pewnością nie osiągniemy bez wsparcia społeczności dostrzegającej potrzebę troski o kulturę i szerzenia piękna w naszej codzienności.

Zbuduj z nami Festiwal Społeczny


 

 

 

Możesz także wesprzeć Musica Divina ustawiając zlecenie stałe lub robiąc jednorazowy przelew bankowy na dane:

Fundacja inCanto
Plac Generała Sikorskiego 3/4
31-115 Kraków

Numer konta: 14 1870 1045 2078 1071 5102 0003
Tytuł przelewu: Darowizna na festiwal Musica Divina

Zobacz, jak na tę chwilę wygląda sytuacja finansowa Musica Divina

Całkowity budżet:
Musica Divina w 2024 roku

446 170 zł

Na tę chwilę zebraliśmy:

242 680 zł

Nadal brakuje:

203 490 zł

Procent sukcesu:

54 %

Całkowity budżet:
Musica Divina w 2024 roku

Nadal brakuje:

446 170 zł

203 490 zł

Na tę chwilę zebraliśmy:

242 680 zł

Procent sukcesu:

54 %

Nasze źródła finansowania:

Łącznie:

167 680 zł

Regularni Darczyńcy

7 680 zł

Mecenasi Festiwalu

160 000 zł

Wsparcie instytucji publicznych

50 000 zł

25 000 zł

Łącznie:

75 000 zł

50 000 zł

25 000 zł

Łącznie:

75 000 zł

Mamy nadzieję, że podoba Ci się sposób, w jaki myślimy o przyszłości Musica Divina, dlatego najserdeczniej prosimy Cię o wsparcie idei Festiwalu Społecznego i dołączenie do grona Patronów Musica Divina!

Jaką zmianę przynoszą festiwalowi jego Patroni?

Dzięki entuzjastycznej odpowiedzi wielu osób, związanych już wcześniej z Musica Divina i Fundacją inCanto, ale także zupełnie nowych, przyciągniętych innowacyjnością idei Festiwalu Społecznego, powstała prawdziwa społeczność darczyńców, która wciąż się poszerza.

Patroni towarzyszą nam przez 12 miesięcy – regularnie okazując swoje finansowe wsparcie. To dzięki nim możemy oszczędniej i efektywniej dysponować budżetem, np. kupując z odpowiednim wyprzedzeniem bilety lotnicze dla artystów, podejmować odważniejsze decyzje programowe, negocjować bardziej atrakcyjne warunki zakwaterowania festiwalowych gości itp.

Dzięki nim mamy solidne podstawy, by wierzyć, że postawienie festiwalu Musica Divina na społecznych podstawach to cel ambitny i długodystansowy, ale jednak możliwy do zrealizowania.

Teraz chcemy zaprosić do tej wyjątkowej idei również wszystkich chętnych spoza naszego kraju!

Zobacz, co udaje nam się osiągnąć dzięki wsparciu Patronów

Relacja wideo z Musica Divina 2023

Musica Divina nie jest jedynie kolejnym festiwalem muzyki dawnej na mapie Europy. Jest wydarzeniem, które stara się stworzyć przestrzeń dla emocjonalnego i intelektualnego doświadczenia w muzyce. To festiwal, który płynie pod prąd obecnych trendów – utrzymuje swoją jakość pozostając darmowym dla uczestników. Nie opiera przyszłości na wsparciu publicznym, lecz szuka porozumienia i buduje społeczność, która zatroszczy się o jego istnienie.
dowiedz się więcej >>

Dlaczego to dla nas ważne i istotne społecznie by festiwal Musica Divina finansował się oddolnie?

Musica Divina to nie zbiór przypadkowych koncertów, ale przemyślana i zaplanowana na kilka lat do przodu droga zgłębiania piękna dawnej muzyki sakralnej. By festiwal mógł pełnić swoją misję musi pozostać niezależny od zewnętrznych nacisków, czy aktualnych trendów grantowych i kryteriów dofinansowań.

By działać skutecznie, potrzebujemy stabilnej perspektywy finansowej. Zerowanie licznika budżetu festiwalowego w styczniu każdego roku nie pozwalało nam planować i wiązało się najczęściej z podejmowaniem ogromnego ryzyka. Jednak dzięki Patronom, ta sytuacja z roku na rok się poprawia!

Dajemy przykład! Idea mecenatu oddolnego wciąż nie jest w Polsce popularna. Jednocześnie wielu organizatorów, którzy pracują z pasją i z poczucia misji zmaga się z podobnymi problemami. Festiwal Społeczny to okazja by tę rzeczywistość realnie zmieniać i inspirować innych!

Wsparcie Musica Divina to okazja by świadomie i dobrowolnie przekazać środki na wydarzenie, które jest dla Ciebie ważne i potrzebne. To sprawia, że naturalnie i spontanicznie stajesz się częścią społeczności, którą łączą podobne wartości. Festiwal przestaje być tylko „usługą kulturalną”, ale staje się wspólną wartością, która dostarcza ogromnej satysfakcji!

Dlaczego warto by festiwal Musica Divina przetrwał?

Festiwal Musica Divina istnieje od 2018 roku, miał do tej pory 6 odsłon, Zorganizowaliśmy łącznie 33 koncerty, w których wzięło udział 18 000 osób.

Festiwal Musica Divina jest bezpłatny, otwarty na wszystkich poszukujących doświadczenia bliskości sacrum, kontemplacji, zadumy, zachwytu.

Musica Divina to rozpoznawalne i ważne wydarzenie dla szerokiej publiczności z Polski i innych państw Europejskich.

Z misji festiwalu wyrasta nie tylko dbałość o jakość wykonań koncertowych, ale też przemyślany i spójny wewnętrznie i unikatowy program.

To kapitał, którego nie powinniśmy roztrwonić!

Dołącz do społeczności Patronów i osiągnij razem z nami coś, co nie udało się jeszcze nikomu!

Formularz wpłaty

   

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem serwisu Przelewy24 (wpłaty jednorazowe) oraz Stripe (wpłaty cykliczne).

Najczęściej zadawane pytania


Tak! Festiwal organizujemy w ramach działalności statutowej Fundacji inCanto, a darowizny na tę działalność można odpisać od dochodu (tym samym pomniejszając należny podatek). Zgodnie z obowiązującym prawem, suma wszystkich odliczeń nie może przekroczyć 6% Twojego rocznego dochodu.

W ramach festiwalu Musica Divina chętnie nawiązujemy partnerstwa oraz organizujemy festiwalowy wolontariat. Jeśli chcesz wesprzeć nas swoją wiedzą i umiejętnościami koniecznie napisz do nas na festiwal@musicadivina.pl.

W każdej chwili możesz zrezygnować z regularnego wsparcia. Jeśli dokonałeś wpłaty cyklicznej kartą poprzez formularz wpłaty na www.festiwalspoleczny.pl, napisz do nas na festiwal@musicadivina.pl, a my anulujemy Twoją subskrypcję. Jeśli wpłacasz poprzez polecenie zapłaty, musisz anulować zlecenie samodzielnie w swojej bankowości elektronicznej.

Niestety zdarza się, że niektóre banki mają kłopoty techniczne z autoryzacją płatności cyklicznych z karty. Możesz spróbować ponowić płatność, jeśli znowu się nie uda – skontaktować się ze swoim bankiem. Innym sposobem jest ustanowienie płatności cyklicznej w swojej bankowości elektronicznej na dane:

Fundacja inCanto
pl. Gen. Sikorskiego 3/4
31-115 Kraków

Numer konta: 14 1870 1045 2078 1071 5102 0003
Odbiorca: Fundacja inCanto
Tytuł przelewu: Darowizna na festiwal Musica Divina

Zlecając przelew stały nie zapomnij przesłać nam swojego adresu e-mail, abyśmy mogli Cię informować o działaniach dla Patronów!

Napisz do nas na festiwal@musicadivina.pl. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania!

Więcej informacji o festiwalu Musica Divina
i możliwościach współpracy chętnie udzieli

Justyna Stolarska

specjalistka ds. fundraisingu

tel. 501 303 089
j.stolarska@fundacjaincanto.pl